صفحه اصلی / الکترونیک / KICK 2 سینتی سایزر متخصص Kick

KICK 2 سینتی سایزر متخصص Kick

sonicKICK 2 سینتی سایزر متخصص Kick

یکی از دغدغه های اصلی اکثر تولید کنندگان موسیقی الکترونیک، (به خصوص EDM) تولید و بالانس صدای های فرکانس پایین قطعه موسیقی می باشد. طراحی یا انتخاب بجا و درست صدای Kick و Bass یک قطعه موسیقی الکترونیک، یکی از کابوس های تولید کنندگان این سبک است. بارها و بارها قطعاتی را شنیده ایم که از لحاظ ساختار موسیقایی در سبک خود ایرادی ندارند؛ فقط و فقط انتخاب نادرست صدای های فرکاس پایین به خصوص Kick از انرژی و کیفیت آن قطعه کاسته و موجب شده تا نتواند در جایگاه واقعی خود قرار بگیرد.

جدای از پاسخ فرکانسی محیط و یونیت مید/ بیس مانیتورهای شنیدار نزدیک که معضل اساسی در باز تولید فرکانسهای پایین محسوب می شوند، وجود صداهای سالم و متناسب با سبک موسیقی از ضروریات تولید موسیقی الکترونیک است. کمپانی های بین المللی تولید کننده پلاگین ها، سمپل ها و سینتی سایزرها هر روز محصولات جدیدی را  به بازار موسیقی الکترونیک معرفی می کنند. از کیت و لوپ درام آماده کمپانی Vengeance Sound تا پلاگین Battery تولید کمپانی Native Instruments . اما چیزی که خلاء آن به شدت احساس می شد وجود یک سینتی سایزر تخصصی جهت تولید و طراحی صدای Kick (باس درام) بود.

پیشتر از این شرکتهای زیادی اقدام به تولید این سینتی سایزر تخصصی درام و Kick کرده بودند و هر یک در زمان خود مورد استقبال واقع شدند؛ اما هیچکدام راحتی کار و صدای خروجی قابل قبولی نداشتند. سال پیش کمپانی Sonic Academy بریتانیا با همراهی دی جی و تولید کننده موسیقی الکترونیک مشهور هلندی “Nicky Romero” اقدام به تولید پلاگین سینتی سایزر تخصصی Kick با نام Kick Nicky Romero نمود. در آغاز این پلاگین توجه بسیار از مجلات مربوط به موسیقی الکترونیک و تولیدکنندگان را به خود جلب نمود و با استقبال زیادی مواجه شد. پلاگینی که یک بانک صدای Kick به تفکیک سبکهای مختلف در خود داشت و به تولیدکنندگان مبتدی تر کمک میکرد تا صدای kick مناسب سبک خود را راحت تر انتخاب کرده و توسط امکاناتی نظیر Amp Env، Pitch، Click  و … صدای انتخابی را متناسب با قطعه موسیقی خود طراحی کنند. اما هنوز این پلاگین در ابتدای تولد خود بود و قاعدتا دارای اشکال و کم و کاستی. تا اینکه نسل دوم این پلاگین یعنی KICK 2 معرفی شد.

با تغییراتی که در این نسخه از پلاگین ایجاد شده آن را به یکی از بهترین پلاگین های تولید و طراحی صدای درام تبدیل نموده است. یک سینتی سایزر Sample based که امکانات لازم برای طراحی صدای Kick مورد نظر را فراهم می آورد. اکولایزر پارامتریک چهار باندی با نمایش گرافیکی فیلترها و موقعیتشان، کنترلر سریع گین باندهای فرکانسی از طریق پنل EQ Gain، اضافه شده دو بخش مربوط به Click با پارامترهای قابل برنامه نویسی نظیر start time, length control, Low / High Pass Filters  و  fine pitch adjustment، قابلیت درگ اند دراپ کردن سمپل های کلیک برای استفاده در این بخش، کنترل ساب هارمونیک، افکتوز دیستروشن مدل سازی شده از الگورتم وکیوم تیوب های آنالوگ، منحنی Bezier دقیق و با کیفیت، قسمت پردازنده های داینامیکی Compressor/ Limiter، پنل کنترلGate, Keytrack  وPortamento  از امکاناتی است که در این ورژن پلاگین KICK اضافه شده است. حدود ۲۳۰ سمپل Kick و بیش از ۱۸۰ سمپل Click با کیفیت همراه با نصب این پلاگین قابل دسترسی و استفاده خواهد بود. البته میتوان سمپلهای مختلفی را به عنوان سورس صدا به این سینتی سایزر وارد و به کمک آن صداهای دیگر ادوات درام و پرکاشن را نیز طراحی کرد. همه این امکانات موجب شده تا امروز این پلاگین یکی از بهترین پلاگینهای تخصصی تولید و طراحی صدای Kick محسوب شود و از رقبای خود پیشی بگیرد. هم اکنون می توانید نسخه کامل KICK 2 را با قیمت ۵۸٫۹۷ یورو از وب سایت Sonic Academy خریداری و دانلود نمایید و یا پیش از خرید از نسخه آزمایشی چهارده روزه آن استفاده کنید.

نویسنده:سعیدروشنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.